Externí nabíječky

Externí nabíječky

Powerbanky, nebo externí nabíječky, jsou chytrá zařízení, která vám umožňují snadno si nabít baterii mobilu, tabletu nebo jiného zařízení kdekoli to potřebujete. Poradíme vám, jak se v naší nabídce externích nabíječek na mobil zorientovat.

...Čítať ďalej

Klíčovým parametrem power banky je kapacita

Samozřejmě, v nabídce našeho mobilního příslušenství naleznete powerbanky různých tvarů, velikostí nebo barev. Klíčovým aspektem, který je třeba zohlednit při výběru, je však kapacita. Kapacita power banky se udává v miliampérhodinách (mAh). Tato hodnota je ukazatelem toho, kolik energie má banka v zásobě a kolik tedy dokáže vydat při nabíjení.

U nás naleznete powerbanky s kapacitou až do 30 000 mAh. Jedná se o velkokapacitní externí nabíječky, které budou vaším spolehlivým partnerem na dlouhých cestách nebo na místech bez elektřiny.

Před koupí určitě zohledněte, co očekáváte od power banky a tomu přizpůsobte její kapacitu. Pokud potřebujete jen příležitostně dobít baterii, tak si klidně vystačíte s menšími a levnějšími modely. V opačném případě raději sáhněte po vysoce výkonných alternativách.

Co ovlivňuje kapacitu externí nabíječky?

V předešlé sekci jsme uvedli, že kapacita ovlivňuje to, jak externí nabíječka dokáže nabít vaše zařízení. To sedí, nicméně je třeba vědět, že kapacitu ovlivňují různé faktory.

Mezi základní atributy ovlivňující výkon power banky patří například:

- napětí akumulátoru,
- výstupní napětí,
- rychlost nabíjení.

Kapacita baterie se vztahuje na konkrétní hodnotu napětí, obvykle je to cca 3,7 voltů. K nabíjení chytrého telefonu však potřebujete 5 voltů. Právě proto je kapacita nebo efektivita power banky standardně nižší o cca 30 – 45 %.

Reálnou kapacitu si umíte vypočítat podle jednoduchého vzorce:

Udávaná kapacita power banky (např. 30 000 mAh) × napětí baterie (standardně 3,7 V) / potřebné napětí pro nabíjení zařízení (5 ampérů) × účinnost baterie (např. 80 %) = reálná kapacita (17 760 mAh)

  ((30 000 × 3,7) / 5) × 0,8 = 17 760 mAh

 

Navigace

18 položek

Nastavit sestupně
Zobrazení Mřížka Seznam
  1. TACTICAL PTP Cestovní adaptér bílý

    672 Kč
    SKLADEM - ODEŠLEME DO 24 HODIN

18 položek

Nastavit sestupně
Zobrazení Mřížka Seznam